Baby tenis

 

  • V berounském "derby" naši babysté přehráli ve všech utkání jejich soupeře. Některé utkání ukázala již velkou vyspělost našich hráček a hráčů  při hraní tenisových úderů a vesměs předváděli i velmi dobrý pohyb po dvorci. Gratulujeme.
  • První domácí utkání mělo velmi strhující atmosféru, která motivovala malé tenisty k nezměrné bojovnosti a k velkým výkonům. Dlouho byl stav mezi oběma družstvy vyrovnaný, ale koncovka patřila našim nadějím. Trénujte naplno na každém tréninku.
  • Velmi vyrovnané utkání s dobrým koncem sehrála naše přípravka ve Zdicích. Kolektivní výkon s a velká touha po vitězství, kterou předváděli naši devítiletí, byla rozhodující v koncovkách jednotlivých setů. Zahrajte si tréninková utkání také mezi sebou.

 

                                                družstvo 2017

 

  • Podle výsledků jednotlivých setů je jednalo o jednoznačné vítězství našich barev. Zodpovědný přístup ke hře, neustálé zdokonalování jednotlivých úderů a  hraní soutěžních utkání je dobrou přípravou před letními turnaji. Udělejte  si včas seznam letních turnajů. V tréninku věnujte dostatek času skákání na švihadle.

 

                                                                    bt team

 

 

 

 

 

Aktuality

Úvodní strana / Aktuality / Okresní přebory

Okresní přebory

Okresní přebory všech věkových kategoriích vždy bývaly prestižní tenisovou akcí, která na úvod letní tenisové sezóny prověřila jednak zimní přípravu a jednak porovnání mezi nejbližšími okresními tenisovými vrstevníky. Okresní přebory se nebraly nikdy na lehkou váhu o čemž svědčí fakt, že titul Okresního přeborníka byl uznávaný ve všech klubech výkonnostního sportu. Postupem času, kdy narůstaly počty tenisových turnajů letních a především halových, a zároveň klesali počty soutěživých okresních hráček a hráčů, se okresní přebory staly nudnou tenisovou akcí, která byla v nejednom okrese dokonce zrušena. Je na tom velmi zajímavá jedna skutečnost. V posledním desetiletí totiž začali pracovat v tenisových klubech desítky tenisových trenérů. Pro porovnání s minulostí je to nebývalá kvantitativní změna. Závratně vzrostly počty tenisových školiček, tenisové areály jsou plné příměstkých  prázdninových kempů, vybudovalo se mnoho tenisových hal, takže v zimním období je dostatečná kapacita pro trénink mladých nadějí. Přesto se v posledních letech tyto pozitivní změny výrazně neprojevují ve zvýšené účasti v okresních přeborech. Sestupný trend  výkonnostního tenisu, kdy hráče neláká jakákoliv soutěžní forma, je určitě k zamyšlení pro všechny zainteresované v okresních tenisových klubech a oddílech.

20.4.2019
Vytvořilo ANAWE and