Baby tenis

 

  • V berounském "derby" naši babysté přehráli ve všech utkání jejich soupeře. Některé utkání ukázala již velkou vyspělost našich hráček a hráčů  při hraní tenisových úderů a vesměs předváděli i velmi dobrý pohyb po dvorci. Gratulujeme.
  • První domácí utkání mělo velmi strhující atmosféru, která motivovala malé tenisty k nezměrné bojovnosti a k velkým výkonům. Dlouho byl stav mezi oběma družstvy vyrovnaný, ale koncovka patřila našim nadějím. Trénujte naplno na každém tréninku.
  • Velmi vyrovnané utkání s dobrým koncem sehrála naše přípravka ve Zdicích. Kolektivní výkon s a velká touha po vitězství, kterou předváděli naši devítiletí, byla rozhodující v koncovkách jednotlivých setů. Zahrajte si tréninková utkání také mezi sebou.

 

                                                družstvo 2017

 

  • Podle výsledků jednotlivých setů je jednalo o jednoznačné vítězství našich barev. Zodpovědný přístup ke hře, neustálé zdokonalování jednotlivých úderů a  hraní soutěžních utkání je dobrou přípravou před letními turnaji. Udělejte  si včas seznam letních turnajů. V tréninku věnujte dostatek času skákání na švihadle.

 

                                                                    bt team

 

 

 

 

 

Historie

Úvodní strana / Historie

V roce 1928 byl v Berouně ustaven "Společenský tenisový klub," a byly vybudovány čtyři antukové kurty. Podnět k jeho založení dali manželé Volejníkovi. V klubu byl následně sestaven kolektiv hráčů, který mohl hrát a soutěžit. Z dobového tisku se dochovala například tato zpráva:

(Stráž Podbrdska, 6.8.1928): "Tenis odbor Společenského klubu sehrál dne 29.června na svých hřištích utkání s tenisovou společností úředníků Městské pražské pojišťovny, která porazila domácí družstvo 7:6. Utkání bylo do samého konce zajímavé a až poslední zápas rozhodl o vítězství. Litovati dlužno, že hosté přijeli bez dam a po dohodě hrály dvě dámy Společenského klubu za Prahu."

Dobové diplomy a tiskoviny:

Vytvořilo ANAWE and